Baterie łazienkowe wannowe - elax.pl

przez michael-bro
3 lata ago
704 Odwiedzin

Wybierając armaturę łazienkową należy brak pod uwagę nie tylko kwestie designu, ale przede wszystkich ich funkcjonalność i praktyczność, a także komfort użytkowania.

Sposoby montażu baterii łazienkowych

Dobierając baterię wannową do naszej łazienki należy określić, jaki sposób montażu nas interesuje. W tym przypadku najczęściej mamy do wyboru dwie opcje: podtynkową lub ścienną. Baterie ścienne przymocowuje się bezpośrednio do całej instalacji wodnej. Najlepiej jest założyć je jeszcze przed wykończeniem ścian i położeniem glazury. Z kolei baterie podtynkowe montowane są bezpośrednio wewnątrz ściany, natomiast na zewnątrz widoczna jej wówczas jedynie dźwignia baterii, ozdobna maskownica, wylewka i przełącznik.

Funkcje baterii wannowych

Jednak sposób montażu nie jest tutaj najważniejszy – najistotniejsze są poszczególne funkcje wybranej baterii. Zarówno producenci, jak i architekci polecają do łazienek baterie termostatyczne, w których można ustawiać temperaturę wody. Ponadto takie baterie łazienkowe należą do oszczędnych, ponieważ nie wymagają puszczania raz ciepłej, raz zimnej wody w celu ustawienia jej optymalnej temperatury, ale zaraz po odkręceniu kranu mamy dokładnie taką temperaturę, o jaką nam chodziło. Ponadto takie modele są bardzo wygodne i komfortowe w użytkowaniu, a także chronią użytkowników przed poparzeniem, co jest szczególnie ważne w przypadku małych dzieci lub osób starszych. Można ustawić blokadę bezpieczeństwa np. na temperaturze 38 stopni

Celsjusza – w ten sposób nie można przekręcić pokrętła w jedną czy w drugą stronę i uwolnić gorącą czy zbyt zimną wodę.

Ponadto bateria termostatyczna zapewnia stałą temperaturę strumienia bez względu na skoki ciśnienia.

Baterie wannowe mogą być również wyposażone w ogranicznik mocy lanej wody, który z kolei wbudowany jest w głowicę baterii.Umożliwia on regulację siły strumienia. Niektóre modele mogą być również wyposażone w dodatkowy reduktor szumów, który sprawia, że pracują one znacznie ciszej. Taką baterię wannową można bez większych problemów podłączyć do systemu natryskowego, w którego skład może wchodzić kolumna oraz górna głowica natryskowa. Decydując się na konkretny model warto również wziąć pod uwagę materiał, z którego bateria została wykonana oraz łatwość jej czyszczenia.