STWÓRZ EFEKTYWNĄ PRZESTRZEŃ W SWOIM MIESZKANIU. - elax.pl

przez michael-bro
3 lata ago
715 Odwiedzin

Od studentów oczekuje się, że większość czasu spędzą studiując. Dla wygody to ważne zadanie często wykonywane jest przed telewizorem, przy stole w kuchni, a nawet na podłodze. Jednak te złe nawyki uczenia się mogą mieć negatywne skutki.

Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma odpowiedniej aranżacji dla studenta, może być trudno skoncentrować się na długich okresach nauki, przygotować się do egzaminów i napisać prace semestralne. Dlaczego więc nie stworzyć zakątka, który będzie zachęcał do nauki? Nasze wskazówki powinny skierować Cię we właściwym kierunku.

Odkryj preferowane środowisko badawcze.

Niektórzy studenci rozwijają się w odosobnionej, prywatnej przestrzeni, podczas gdy inni nie mają problemu z nauką w bardziej chaotycznym otoczeniu.

Pierwszym logicznym krokiem jest ustalenie, która z tych dwóch kategorii jest dla Ciebie najlepsza. W cichszym miejscu, takim jak sypialnia, może znajdować się zamknięta przestrzeń. Jeśli wolisz być na zewnątrz, kącik lub zakątek w kuchni lub salonie to opcje dla Ciebie.

Stwórz komfort… ale nie za duży.

Nie powinieneś polegać na łóżku lub stole kuchennym, aby pełniły rolę miejsca do nauki. Łóżko kojarzy się z relaksem i spaniem, podczas gdy stół kuchenny przeznaczony jest do jedzenia i spotkań towarzyskich. Zamiast tego, należy położyć nacisk na tradycyjne biurko i krzesło do celów naukowych. To postawi cię we właściwych ramach umysłu.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na ergonomię. Odnosi się to do ogólnego komfortu i wzornictwa biurka i krzesła oraz sposobu ich użytkowania. Na przykład, jeśli podczas nauki odczuwasz dyskomfort na plecach lub ramionach, może to być oznaką tego, że meble nie są ustawione prawidłowo. Regulacja wysokości siedziska, oparcia, a nawet monitora komputera może mieć ogromne znaczenie. Chociaż poduszki i koc mogą sprawić, że Twoja sesja studyjna stanie się przytulniejsza, może to również spowodować, że staniesz się zbyt zrelaksowany. Dodaj te wygodne dodatki tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Skupienie się na oświetleniu.

Wybierając miejsce do nauki, nie zapominaj, że odpowiednie oświetlenie jest niezbędne. Naturalne światło słoneczne jest idealne, ale lampy biurkowe i inne oprawy będą działały równie dobrze. Chodzi o to, aby uniknąć zbyt ciemnej przestrzeni do nauki. Może to spowodować, że staniesz się nie skoncentrowany, a brak światła zniechęci cię do nauki.

Zrobić przestrzeń do nauki w swoim domu.


Nikt nie chce bałaganu na biurku. Zrób wszystko, aby utrzymać porządek na powierzchni roboczej. Wycieczka do lokalnego sklepu z materiałami biurowymi zapewni Ci wiele narzędzi organizacyjnych, w tym foldery na pliki, pudełka, tace, półki na książki i wiele innych pomocnych przedmiotów. Ponadto, jeśli pracujesz z tradycyjnym komputerem stacjonarnym, pomocne może być jego odsunięcie w lewo lub prawo. Pozostawi to miejsce na pisanie. Po każdej sesji studyjnej należy przywrócić porządek na biurku, aby następnym razem było schludne i uporządkowane. Pozostawienie biurka w stanie dyskomfortu może zniechęcać do nauki na przyszłych sesjach studyjnych.